Twitter logo   Facebook logo

Bron LC - 11-2-2019

De zieke schutter van Irnsum moet buigen 


Irnsum-goalgetter Julius Huistra droomde van een machtsovername tegen koploper Oosterlittens. Toen werd hij ziek en bleek ‘Littens’ ook nog te sterk.
Onderschat nooit het belang dat amateurvoetballers zelf toekennen aan een wedstrijd op, pak ’m beet, vierdeklasseniveau. Zeker als het een duel tussen de nummer twee en de koploper betreft.
Neem Julius Huistra, topscorer van Irnsum en 4B. De lange schutter (15 goals in 12 competitieduels, 213 treffers totaal, verdeeld over 10 seizoenen) voelde vrijdag op de laatste training voor de topper tegen Oosterlittens een griepje opkomen. Hij trainde gewoon door: muts op en ervoor. ,,Ik bin oars noait siik.’’
Irnsum moest en zou
https://www.lc.nl/sport/De-zieke-schutter-van-Irnsum-moet-buigen-24167457.htmlhttps://www.lc.nl/sport/De-zieke-schutter-van-Irnsum-moet-buigen-24167457.html
In de nacht van zaterdag op zondag liep de koorts op tot 40,5 graden. Huistra werd badend in het zweet wakker, verhuisde naar de sofa en moest voortdurend vechten tegen braakneigingen. Zondag wees de thermometer nog altijd 38 graden aan, maar Huistra was onvermurwbaar. Irnsum moest en zou de koppositie overnemen en hij ging voor de doelpunten zorgen. Zoals altijd.

,,Allinne as myn poat derôf leit fuotbalje ik net’’, zei de 26-jarige aanvaller koppig. En zo stond hij, terwijl de regen met bakken uit de hemel kwam, ‘gewoon’ aan de aftrap. Zonder muts, maar wel met een modieuze sjaal om de nek en een stuk of wat paracetamolletjes in zijn maag. ,,Us heit woe absolút net ha dat ik fuotballe, mar ja: it is myn eigen dwersichheid.’’
Het ziek zijn was baalmoment één voor Huistra. Baalmoment twee kwam toen bleek dat Irnsum-trainer Frans à Nijeholt niet zijn topscorer in de spits zette, maar Minze Klompmaker. ,,Dy hie yn in oefenpotsje foldien en ja, dan helje jo jo topskoarder út ’e spits…’’, smaalde Huistra. Zelf stond hij rechtsvoor en dat ligt hem niet. ,,Gau wer omwikselje.’’
Orde op zaken
Baalmoment drie kwam er ook nog: Oosterlittens walste over de nummer twee van de competitie heen. Irnsum droomde van een machtsovername, Huistra zelf niet in het minst, maar de koploper won met 0-4 en dat was verdiend. Al in de eerste helft stelden Erwin Zijlstra (fraaie vrije trap), Paulus Yde Walda (snoeiharde kopbal) en Jelmer de Jong, bijtertje op het middenveld, orde op zaken. Hoewel Irnsum na rust meer verzet bood, maakte Gerrit Rinze Stremler het kwartet vol.
Na een aantal nogal kleurloze jaren in de vierde klasse, is Oosterlittens klaar voor iets moois. ,,It wikselfallige fan ferline seizoen is derút’’, verklaarde Paulus Yde Walda, clubtopscorer met 8 competitiegoals. ,,We spylje altyd mei deselde spilers, mar hawwe dochs in brede seleksje mei oankommende jeugd. Kwa talint is dit de bêste ploech dêr’t ik yn spile ha.’’
Oosterlittens staat 3 punten ‘los’ van Boornbergum, dat nu de eerste achtervolger is. Irnsum, Surhuisterveen en Warga zijn ook nog in de race voor de titel. ,,It begjint foar ús no pas te libjen’’, zei Walda. ,,Ferline wike wiene we mei tsien man yn Boarnburgum om de earste perioade te fieren (Surhuisterveen liet het daar liggen, red.). Dy hawwe we alfêst. Fierder binne we noch nearne.’’
En Huistra? ,,Ik hie better thús yn ’e waarmte bliuwe kind’’, verzuchtte hij met een donkere blik vanonder zijn sjaal. ,,Kampioen wurde wie ús dream. Foarlopich moatte wy it dêr net mear oer ha. Mar fia de neikompetysje promovearje kin fansels ek.’’
 

» Berichtenarchief